ŚLUBNY PORTAL

Wpisy

 • niedziela, 19 lutego 2012
  • SELEKCJA FOTOGRAFA NA ŚLUB

   Przed dylematem, jakim jest dobór fotografa ślubnego staje każda para przygotowująca się do uroczystości ślubnej. Niezmiennie najlepszą opcją jest skorzystanie z zawodowych usług, które oferuje fotograf ślubny wrocław. Dobrym posunięciem jest dokonanie selekcji ofert odpowiednio wcześniej, co pozwoli uniknąć rozczarowań. Należy również zastanowić się nad ogólną kolorystyką zdjęć i zweryfikować czy fotograf ślubny oferuje zarówno perfekcyjne czarno-białe zdjęcia jak i ujęcia w kolorze. Następną kwestią jest sceneria wykonywanych fotografii. Niegdyś było to przede wszystkim studio, ale dziś modna jest plenerowa fotografia ślubna. Wrocław jest jednym z miast, które świetnie nadają się na plener miejski. Zdjęcia plenerowe, które wykona kreatywny fotograf ślubny będą wspaniałą pamiątką na całe życie, do której z sentymentem będzie się powracać po latach. Fotografia ślubna wrocław pozwoli zarejestrować ten szczególny dzień w niebanalny i nietuzinkowy sposób. Ostatnim elementem, o którym należy pamiętać jest sprawdzenie czy dany fotograf ślubny wrocław dysponuje odpowiednim pozwoleniem na fotografowanie w kościołach.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „SELEKCJA FOTOGRAFA NA ŚLUB”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   slubnyportal
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 lutego 2012 15:57
 • czwartek, 16 lutego 2012
  • WYBÓR DRUHEN

   Pierwsze primo to będziesz musiała ustalić ile będziesz miała, albo ile będziesz chciała mieć drużb. Czy myślisz raczej o małym ślubie w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół czy tez o ogromnym przyjęciu weselnym z setkami gości i wszystkimi fajerwerkami. Oczywistym staje się to ze czym więcej drogich gości weselny to winno byś też więcej druhen, ta zasada rozumie się tez działa w druga stronę. Przyjmijmy że tak optymalnie jest jak na pięćdziesięciu gości weselnych jest jedna druhna/drużba. Spójrz na to wszytko w realny sposób oczywiste jest ze wszystkie swoje przyjaciółki siostry i krewne widzisz w tej wysublimowanej i podniosłej roli ale nie wszystkie one mogą być twoimi '”dobrymi pszczółkami” i będzie to decyzja niezwykle ciężka ale to że Emilka zostanie twoja druha a Ania nie to żadnych rzeczy to to ze musisz zapamiętać katastrofa, pamiętaj prawdziwa i wierna przyjaciółka się z z takiego powodu nie obrazi. Jedna z najważniejsze musisz mieć granice które są nie do przekroczenia. Naturalne jest to że im więcej druhen to więcej jednakowych sukienek należy uszyć więc zapytaj swojego drogiego narzeczonego może o zdanie bo jeżeli macie na wesele i ślub wspólne pieniądze to on się może mocno zdenerwować ze spora cześć będziesz chciała oddać u krawcowi na 6 pięknych lawendowych sukienek.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   slubnyportal
   Czas publikacji:
   czwartek, 16 lutego 2012 22:08
 • sobota, 04 lutego 2012
  • Przesądy ślubne

   

   Uroczystość zaślubin jest z reguły jedna z najważniejszych i niepowtarzalnych przeżyć dla Panny Młodej, Dla Pana Młodego jak i dla ich rodzin. Każda para narzeczonych marzy i wierzy ze ich wspólna przyszła droga będzie usłana przysłowiowymi różami, miłością, dostatkiem i szczęściem.

   Polska tradycja posiada wiele przesądów i obyczajów związanych z przyjęciem sakramentu małżeństwa. Są takie które stanowią niemal nieodzowny element ceremonii zaślubin. Uważa się nawet że ludzie którzy nie do końca wierzą w te wszystkie gusła, wola nie płoszyć młodym szczęścia...

   I tak na przykład ustalenie daty tego wyjątkowego dnia jakim jest ślub powinno wiązać się z wyborem miesiąca z literka „r”, a to z ma zapewnić harmonie i trwałość w małżeństwie. Mówi się że najszczęśliwszymi datami mają być Święta Bożego Narodzenia, karnawał oraz Święta Wielkanocne. Adwent i Wielki Post to podobno nie najlepszy moment, ale miesiące które trzeba na pewno omijać to maj i listopad wierzy się ze są bardzo pechowe. Jeżeli chodzi o konkretne dni to tradycja staropolska mówi ze poniedziałek na zdrowie, wtorek na bogactwo, środa jest najlepszym dniem, czwartek na stary, piątek na cierpienie, a sobota? No jeśli chodzi o sobotę to na dwoje babka wróżyła. Godzina w której Młodzi będą składać przysięgę wina być pełna np.16:00. Oczywiści najlepiej by było żeby ślub odbył się w kościele w którym Panna Młoda była poddana sakramentowi chrztu.

   Kolejna rzeczą która powinna przynieść szczęście na nowych bezdrożach życia to strój

   • coś niebieskiego- będzie gwarantowało murowaną wierność małżonka

   • coś białego- jako znak czystości uczucia

   • coś starego- zapewni wsparcie przyjaciół i krewnych

   • coś nowego- na znak dostatku

   • coś pożyczonego- ma pomóc w zaskarbieniu sobie życzliwego spojrzenia nowej rodziny   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Przesądy ślubne”
   Tagi:
   Autor(ka):
   slubnyportal
   Czas publikacji:
   sobota, 04 lutego 2012 01:06

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa