ŚLUBNY PORTAL

Wpisy

 • poniedziałek, 08 października 2012
 • środa, 07 marca 2012
  • Wybór łoża dla Nowożeńców.

   Ja już swoj wielki dzień mam za sobą.:-)))))). Dzisiaj jestem na etapie urzadzania swojego wymarzonego gniazdka.Kupiliśmy piękne dom w zielonej dzielnicy miasta. Czteropokojowe kuchnia umywalnia i taras. Mam w tym momencie salon, pokój dla dziecka , sypialnie i pokój gościnny.Jak zaczełam urzadzać sobie wnętrza to okazało się to nie lada wyzwaniem..W sumie  to tak myśle ze nawet organizacja wesela nie stanowiła tak wyczerpujaca jak dobór sprzętów podług, glazury. Całe szczeście że posiadałam trochę szczęścia w poszukiwaniu łoża małżeńskiego( jest to przecież podstawa życia małżeńskiego i ważny element przy staraniu się o potomstwo, przezciez należy się czuć komfortowo i wygodnie). Ja nabyłam doskonałe łóżka kontynentalne do swojej sypialni i pokoju gościnnego jako że chce żeby moi rodziciele którzy często do nas przyjeżdzaja spali wygodnie. Moi znajomi maja łóżka hilding u siebie w domu i jak śniłam u nich kiedyś po prywatce to pomnę ze było przecudownie wygodnie i już wtedy zadecydowałam ze kupie takie same materace hilding do swojego domu. Już zapotrzebowałam w sklepie internetowym 2 szutki.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   slubnyportal
   Czas publikacji:
   środa, 07 marca 2012 19:17
 • niedziela, 19 lutego 2012
  • SELEKCJA FOTOGRAFA NA ŚLUB

   Przed dylematem, jakim jest dobór fotografa ślubnego staje każda para przygotowująca się do uroczystości ślubnej. Niezmiennie najlepszą opcją jest skorzystanie z zawodowych usług, które oferuje fotograf ślubny wrocław. Dobrym posunięciem jest dokonanie selekcji ofert odpowiednio wcześniej, co pozwoli uniknąć rozczarowań. Należy również zastanowić się nad ogólną kolorystyką zdjęć i zweryfikować czy fotograf ślubny oferuje zarówno perfekcyjne czarno-białe zdjęcia jak i ujęcia w kolorze. Następną kwestią jest sceneria wykonywanych fotografii. Niegdyś było to przede wszystkim studio, ale dziś modna jest plenerowa fotografia ślubna. Wrocław jest jednym z miast, które świetnie nadają się na plener miejski. Zdjęcia plenerowe, które wykona kreatywny fotograf ślubny będą wspaniałą pamiątką na całe życie, do której z sentymentem będzie się powracać po latach. Fotografia ślubna wrocław pozwoli zarejestrować ten szczególny dzień w niebanalny i nietuzinkowy sposób. Ostatnim elementem, o którym należy pamiętać jest sprawdzenie czy dany fotograf ślubny wrocław dysponuje odpowiednim pozwoleniem na fotografowanie w kościołach.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „SELEKCJA FOTOGRAFA NA ŚLUB”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   slubnyportal
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 lutego 2012 15:57
 • czwartek, 16 lutego 2012
  • WYBÓR DRUHEN

   Pierwsze primo to będziesz musiała ustalić ile będziesz miała, albo ile będziesz chciała mieć drużb. Czy myślisz raczej o małym ślubie w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół czy tez o ogromnym przyjęciu weselnym z setkami gości i wszystkimi fajerwerkami. Oczywistym staje się to ze czym więcej drogich gości weselny to winno byś też więcej druhen, ta zasada rozumie się tez działa w druga stronę. Przyjmijmy że tak optymalnie jest jak na pięćdziesięciu gości weselnych jest jedna druhna/drużba. Spójrz na to wszytko w realny sposób oczywiste jest ze wszystkie swoje przyjaciółki siostry i krewne widzisz w tej wysublimowanej i podniosłej roli ale nie wszystkie one mogą być twoimi '”dobrymi pszczółkami” i będzie to decyzja niezwykle ciężka ale to że Emilka zostanie twoja druha a Ania nie to żadnych rzeczy to to ze musisz zapamiętać katastrofa, pamiętaj prawdziwa i wierna przyjaciółka się z z takiego powodu nie obrazi. Jedna z najważniejsze musisz mieć granice które są nie do przekroczenia. Naturalne jest to że im więcej druhen to więcej jednakowych sukienek należy uszyć więc zapytaj swojego drogiego narzeczonego może o zdanie bo jeżeli macie na wesele i ślub wspólne pieniądze to on się może mocno zdenerwować ze spora cześć będziesz chciała oddać u krawcowi na 6 pięknych lawendowych sukienek.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   slubnyportal
   Czas publikacji:
   czwartek, 16 lutego 2012 22:08
 • sobota, 04 lutego 2012
  • Przesądy ślubne

   

   Uroczystość zaślubin jest z reguły jedna z najważniejszych i niepowtarzalnych przeżyć dla Panny Młodej, Dla Pana Młodego jak i dla ich rodzin. Każda para narzeczonych marzy i wierzy ze ich wspólna przyszła droga będzie usłana przysłowiowymi różami, miłością, dostatkiem i szczęściem.

   Polska tradycja posiada wiele przesądów i obyczajów związanych z przyjęciem sakramentu małżeństwa. Są takie które stanowią niemal nieodzowny element ceremonii zaślubin. Uważa się nawet że ludzie którzy nie do końca wierzą w te wszystkie gusła, wola nie płoszyć młodym szczęścia...

   I tak na przykład ustalenie daty tego wyjątkowego dnia jakim jest ślub powinno wiązać się z wyborem miesiąca z literka „r”, a to z ma zapewnić harmonie i trwałość w małżeństwie. Mówi się że najszczęśliwszymi datami mają być Święta Bożego Narodzenia, karnawał oraz Święta Wielkanocne. Adwent i Wielki Post to podobno nie najlepszy moment, ale miesiące które trzeba na pewno omijać to maj i listopad wierzy się ze są bardzo pechowe. Jeżeli chodzi o konkretne dni to tradycja staropolska mówi ze poniedziałek na zdrowie, wtorek na bogactwo, środa jest najlepszym dniem, czwartek na stary, piątek na cierpienie, a sobota? No jeśli chodzi o sobotę to na dwoje babka wróżyła. Godzina w której Młodzi będą składać przysięgę wina być pełna np.16:00. Oczywiści najlepiej by było żeby ślub odbył się w kościele w którym Panna Młoda była poddana sakramentowi chrztu.

   Kolejna rzeczą która powinna przynieść szczęście na nowych bezdrożach życia to strój

   • coś niebieskiego- będzie gwarantowało murowaną wierność małżonka

   • coś białego- jako znak czystości uczucia

   • coś starego- zapewni wsparcie przyjaciół i krewnych

   • coś nowego- na znak dostatku

   • coś pożyczonego- ma pomóc w zaskarbieniu sobie życzliwego spojrzenia nowej rodziny   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Przesądy ślubne”
   Tagi:
   Autor(ka):
   slubnyportal
   Czas publikacji:
   sobota, 04 lutego 2012 01:06

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa