ŚLUBNY PORTAL

Wpis

sobota, 04 lutego 2012

Przesądy ślubneUroczystość zaślubin jest z reguły jedna z najważniejszych i niepowtarzalnych przeżyć dla Panny Młodej, Dla Pana Młodego jak i dla ich rodzin. Każda para narzeczonych marzy i wierzy ze ich wspólna przyszła droga będzie usłana przysłowiowymi różami, miłością, dostatkiem i szczęściem.

Polska tradycja posiada wiele przesądów i obyczajów związanych z przyjęciem sakramentu małżeństwa. Są takie które stanowią niemal nieodzowny element ceremonii zaślubin. Uważa się nawet że ludzie którzy nie do końca wierzą w te wszystkie gusła, wola nie płoszyć młodym szczęścia...

I tak na przykład ustalenie daty tego wyjątkowego dnia jakim jest ślub powinno wiązać się z wyborem miesiąca z literka „r”, a to z ma zapewnić harmonie i trwałość w małżeństwie. Mówi się że najszczęśliwszymi datami mają być Święta Bożego Narodzenia, karnawał oraz Święta Wielkanocne. Adwent i Wielki Post to podobno nie najlepszy moment, ale miesiące które trzeba na pewno omijać to maj i listopad wierzy się ze są bardzo pechowe. Jeżeli chodzi o konkretne dni to tradycja staropolska mówi ze poniedziałek na zdrowie, wtorek na bogactwo, środa jest najlepszym dniem, czwartek na stary, piątek na cierpienie, a sobota? No jeśli chodzi o sobotę to na dwoje babka wróżyła. Godzina w której Młodzi będą składać przysięgę wina być pełna np.16:00. Oczywiści najlepiej by było żeby ślub odbył się w kościele w którym Panna Młoda była poddana sakramentowi chrztu.

Kolejna rzeczą która powinna przynieść szczęście na nowych bezdrożach życia to strój

  • coś niebieskiego- będzie gwarantowało murowaną wierność małżonka

  • coś białego- jako znak czystości uczucia

  • coś starego- zapewni wsparcie przyjaciół i krewnych

  • coś nowego- na znak dostatku

  • coś pożyczonego- ma pomóc w zaskarbieniu sobie życzliwego spojrzenia nowej rodziny   

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
slubnyportal
Czas publikacji:
sobota, 04 lutego 2012 01:06

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • lwica1998 napisał(a) komentarz datowany na 2012/11/20 14:24:30:

    Zobacz gdzir znajdziesz swoje szczęście???
    www.twojeszczescie.pl/

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa